Експерти

Костянтин Швабій
Костянтин Швабій Експерт

Костянтин Швабій – доктор економічних наук, професор.

Експерт у сфері оподаткування, державної податкової політики, економічного зростання, проблем реформування розвитку вищої школи. З 2000 по 2014 роки працював в Науково-дослідному центрі з проблем оподаткування на різних посадах – від молодшого наукового співробітника до заступника директора інституту. Має досвід участі та управління різними науковими дослідженнями та проєктами в тому числі міжнародними. У 2009 – 2010 рр. брав участь в розробці першого проєкту Податкового кодексу України.

З 2015 по 2020 рік працював на посаді директора Навчально-наукового інституту економіки, оподаткування та митної справи Університету ДФС України. Професор кафедри податкової політики. Викладає дисципліни «Теорія оподаткування», «Податкова система», «Адміністрування податків і платежів», має авторські курси «Податкова політика держави», «Аналіз податкових даних».

Автор понад 60 наукових публікацій у вітчизняних та іноземних фахових виданнях. Займається публіцистичною діяльністю в різних вітчизняних часописах та провідних інтернет-ресурсах.

Віктор Скаршевський
Віктор Скаршевський Експерт

Економічний експерт з багаторічним досвідом роботи в уряді радником з економічної політики і керівником групи радників міністрів, віце-прем'єр-міністрів і прем'єр-міністрів. Також співпрацював з бізнес-структурами на керівних позиціях.

У 1994 році з відзнакою закінчив Московський державний гірничий університет за спеціальністю економіст. З 1994 року працював в Міністерстві вугільної промисловості, Міністерстві економіки, Кабінет Міністрів, Раді національної безпеки і оборони України, в незалежних аналітичних центрах, а також в провідних міжнародних та українських комерційних компаніях.

Валерій Клочок
Валерій Клочок Експерт

Економічний та політичний експерт, магістр державного управління, приватний підприємець, спеціаліст у сфері макроекономіки. Народився на Черкащині, де впродовж десяти років займався педагогічною діяльністю, в тому числі обіймав керівні посади в закладах освіти та органах виконавчої влади. Є радником митної служби 3-го рангу.

У 2005 році здобув ступінь магістра державного управління у Київському національному економічному університеті.

З 2004 року консультант з економічних та політичних питань депутатської фракції у Верховній Раді України, помічника-консультанта народного депутата.


Має низку авторських аналітичних економічних та політичних публікацій в провідних вітчизняний інтернет та друкованих виданнях.

Михайло Джус
Михайло Джус Завідувач відділу грошових ринків

Співавтор Нового економічного курсу України, Стратегії розвитку банківської системи України 2020, низки монографій і наукових статей.

У 2003 – 2015 рр. працював головним консультантом Секретаріату Ради Національного банку України.

Ірина Саченко
Ірина Саченко Експерт

Фахівець високої кваліфікації з питань банківського законодавства, організації роботи юридичної служби, імплементації нормативних документів ЄС в українське законодавство, аналізу та розробки законопроєктів, інших нормативно-правових актів. Навчалася та стажувалася за кордоном, співпрацювала з іноземними установами та організаціями, брала участь у підготовці юридичних висновків для отримання зовнішніх кредитів під державні гарантії. Обіймала керівні посади в Міністерстві юстиції України, Державному комітеті фінансового моніторингу, Національному банку України. Нагороджена Почесною грамотою Кабінету міністрів України за виведення України з "чорного списку" FATF.

Спеціалізація: законодавство з питань організації роботи фінансового ринку, створення та діяльності фінансових установ (банків, ломбардів, кредитних спілок), бюджетного процесу, валютного регулювання, платіжних систем та розрахунків, захисту прав споживачів фінансових послуг, виконання наглядових функцій державними органами у фінансовій сфері.

Вячеслав​ Ільченко
Вячеслав​ Ільченко Експерт

Фахівець із економічних і юридичних питань, блогер.

Автор численних публіцистичних статей, аналізу законопроєктів в та циклу статей «Економіка злиднів». Співавтор аналітичних доповідей Інституту.

Публікації у ЗМІ

23 жовтня 2020 року

Байден чи Трамп? Що варто знати про боротьбу за владу в США, – блог Мирона Василика

Перейти
12 жовтня 2020 року

ПДВ-флейм: великі плани проти важливих фактів, – блог Костянтина Швабія

Перейти
30 вересня 2020 року

​Податкова сокочавилка, – колонка Костянтина Швабія

Перейти
29 вересня 2020 року

М'яка бюджетна політика: нова реальність у світі й «табу» для України? – стаття Тетяни Богдан

Перейти
25 вересня 2020 року

Макроекономічні засади проекту бюджету на 2021 рік, – стаття Тетяни Богдан

Перейти

CookieЦей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити роботу користувачів.