​Дискусія про деталі, які має врахувати закон про відкриття ринку землі, не має сенсу, тому що всі урядові законопроекти оперують однією і тією самою моделлю ринку

04 листопада 2019 року
​Дискусія про деталі, які має врахувати закон про відкриття ринку землі, не має сенсу, тому що всі урядові законопроекти оперують однією і тією самою моделлю ринку

Дискусія про деталі, які має врахувати закон про відкриття ринку землі, не має сенсу, тому що всі урядові законопроекти оперують однією і тією самою моделлю ринку — корпоративним ринком, орієнтованим на велике і надвелике землеволодіння із великотоварним виробництвом. При цьому земля в рамках цієї моделі розглядається виключно як форма майна або в кращому випадку актив, який визначається виключно тим, скільки прибутку з нього можна взяти.

«Для того щоб вести дійсно змістовну дискусію про деталі та законодавчі нюанси, мають бути розроблені законопроекти, які пропонують різні моделі земельних ринків на базі серйозного економічного обґрунтуванням і насамперед — розгляду землі не лише як майна чи активу, а й як державоутворюючої сутності та засобу виробництва. Крім того, громадяни мають отримати в результаті впровадження ринку землі максимальну користь. Це можливо за умови, що законодавство, публічні реєстри і практика застосування законів будуть приведені до ладу», - зазначив засновник Інституту Віталій Ломакович.

Таку думку він висловив під час виступу на круглому столі, організованому Інститутом Горшеніна, на тему «Механізми впровадження ринку сільськогосподарських земель в Україні».

Публікації у ЗМІ

31 березня 2020 року

Про небезпечні наслідки дефолту

Перейти
27 березня 2020 року

Голодне літо-2020? Які кроки слід зробити, щоб пережити довгий карантин

Перейти
24 березня 2020 року

Готовність української економіки протистояти кризі через коронавірус: чи є оптимізм Нацбанку обґрунтованим

Перейти
17 березня 2020 року

П'ять кроків Нацбанку, що сповільнюють економічне зростання

Перейти
12 березня 2020 року

Економіка України перед загрозою глобальної кризи

Перейти

CookieЦей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити роботу користувачів.