​Дискусія про деталі, які має врахувати закон про відкриття ринку землі, не має сенсу, тому що всі урядові законопроекти оперують однією і тією самою моделлю ринку

05 листопада 2019 року
​Дискусія про деталі, які має врахувати закон про відкриття ринку землі, не має сенсу, тому що всі урядові законопроекти оперують однією і тією самою моделлю ринку

Дискусія про деталі, які має врахувати закон про відкриття ринку землі, не має сенсу, тому що всі урядові законопроекти оперують однією і тією самою моделлю ринку — корпоративним ринком, орієнтованим на велике і надвелике землеволодіння із великотоварним виробництвом. При цьому земля в рамках цієї моделі розглядається виключно як форма майна або в кращому випадку актив, який визначається виключно тим, скільки прибутку з нього можна взяти.

«Для того щоб вести дійсно змістовну дискусію про деталі та законодавчі нюанси, мають бути розроблені законопроекти, які пропонують різні моделі земельних ринків на базі серйозного економічного обґрунтуванням і насамперед — розгляду землі не лише як майна чи активу, а й як державоутворюючої сутності та засобу виробництва. Крім того, громадяни мають отримати в результаті впровадження ринку землі максимальну користь. Це можливо за умови, що законодавство, публічні реєстри і практика застосування законів будуть приведені до ладу», - зазначив засновник Інституту Віталій Ломакович.

Таку думку він висловив під час виступу на круглому столі, організованому Інститутом Горшеніна, на тему «Механізми впровадження ринку сільськогосподарських земель в Україні».

Публікації у ЗМІ

11 лютого 2020 року

Кредити до зарплати

Перейти
07 лютого 2020 року

Замінована земля

Перейти
06 лютого 2020 року

Спорожніла державна казна. Або чому падають доходи бюджету

Перейти
03 лютого 2020 року

Намагання НБУ вскочити в останній вагон потяга, який вже давно пішов

Перейти
25 січня 2020 року

Єврооблігаційна позика України: красномовні і невтішні факти

Перейти

CookieЦей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити роботу користувачів.