​Інститут презентував аналітичну доповідь «Ринок землі: існуючі загрози для України та необхідні запобіжники»

01 жовтня 2019 року
​Інститут презентував аналітичну доповідь «Ринок землі: існуючі загрози для України та необхідні запобіжники»

Інститут презентував аналітичну доповідь «Ринок землі: існуючі загрози для України та необхідні запобіжники».

Директор Інституту Тетяна Унковська під час презентації акцентувала увагу на необхідності політиків якісно аналізувати ризики відкриття продажу української землі з врахуванням глобальних трендів, які можуть справляти негативний вплив на Україну.

«Земельна реформа дуже потрібна Україні, але уряд, на жаль поки що йде хибним шляхом, який може призвести до непередбачуваних, і навіть катастрофічних наслідків для України, зокрема для селян, фермерів і населення в цілому», - зазначила пані Унковська.

У владних кабінетах повинні визначитись з моделлю ринку, який може ефективно працювати в Україні, додав засновник Інституту Віталій Ломакович. На думку експертів Інституту, Україна має піти шляхом реформування земельного ринку за моделлю повоєнної Японії, Ізраїлю та Польщі.

«Ця модель використовується там, де є критичним контроль ефективності землекористування і вона є оптимальною для розвитку малого і середнього фермерства. Крім того необхідна чітка послідовність дій для ефективної реформи. Україна потребує 100% наповнення Держгеокадастру, створення актуальної методики нормативно-грошової оцінки сільськогосподарських земель, завершення адміністративної реформи та формування ОТГ, проведення судової реформи, подолання рейдерства і системної корупції, реформа монетарної політики НБУ і запуск нормального процесу кредитування підприємств тощо», - наголосив пан Ломакович.

Публікації у ЗМІ

11 лютого 2020 року

Кредити до зарплати

Перейти
07 лютого 2020 року

Замінована земля

Перейти
06 лютого 2020 року

Спорожніла державна казна. Або чому падають доходи бюджету

Перейти
03 лютого 2020 року

Намагання НБУ вскочити в останній вагон потяга, який вже давно пішов

Перейти
25 січня 2020 року

Єврооблігаційна позика України: красномовні і невтішні факти

Перейти

CookieЦей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити роботу користувачів.