​Мета уряду, який сьогодні в «аварійному» порядку намагається відкрити ринок землі, не зрозуміла

01 жовтня 2019 року
​Мета уряду, який сьогодні в «аварійному» порядку намагається відкрити ринок землі, не зрозуміла

Мета уряду, який сьогодні в «аварійному» порядку намагається відкрити ринок землі, не зрозуміла. Так само, як не зрозумілі і наслідки для України при такому «аварійному» відкритті ринку: що буде з Україною, українською землею та 12 мільйонами громадян, які живуть в сільській місцевості. Також в Україні, нажаль, ніхто не аналізує глобальні виклики та процеси, які відбуваються в світі з ринком сільськогосподарської землі. В тому числі з таким поняттям як land grabbing.

«Проаналізувавши законопроект і світові події ми розуміємо, що поспіх у цьому питанні недоречний. Детально це викладено у презентованій аналітичній доповіді нашого інституту «Ринок землі: існуючі загрози для України та необхідні запобіжники». Україна наразі не готова до такого «аварійного» відкриття ринку землі. Зараз усім зрозуміло, що існуючий урядовий законопроект треба терміново знімати з розгляду», - зазначив засновник Інституту Віталій Ломакович.

Він наголосив на тому, що передувати відкриттю ринку землі мають комплексні інституційні зміни. Необхідно провести аудит земель, закріпити на рівні Конституції пріоритетність розвитку фермерського родинного господарства та викласти концепцію (модель) майбутньої реформи. І тільки після цього можна приступати до розробки законопроекту.

«Ми, як інститут, готові долучитись до цього процесу і співпрацювати з усіма політичними силами для того, щоб виробити правильну модель і покращити ситуацію в агросекторі», - додав Віталій Ломакович.

Поширити:

Публікації у ЗМІ

22 вересня 2020 року

Крок до світлого монетарного майбутнього, – колонка Михайла Джуса

Перейти
17 вересня 2020 року

COVID-шок для економіки, – стаття Тетяни Богдан

Перейти
25 серпня 2020 року

У пошуках "цілющих" позик, – стаття Тетяни Богдан

Перейти
05 серпня 2020 року

Доходи державного бюджету: позитивні зрушення на нестійкій базі, - колонка Тетяни Богдан

Перейти
03 серпня 2020 року

Триєдність цілей НБУ: секрет досягнення, – стаття Тетяни Унковської

Перейти

CookieЦей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити роботу користувачів.