​Мета уряду, який сьогодні в «аварійному» порядку намагається відкрити ринок землі, не зрозуміла

01 жовтня 2019 року
​Мета уряду, який сьогодні в «аварійному» порядку намагається відкрити ринок землі, не зрозуміла

Мета уряду, який сьогодні в «аварійному» порядку намагається відкрити ринок землі, не зрозуміла. Так само, як не зрозумілі і наслідки для України при такому «аварійному» відкритті ринку: що буде з Україною, українською землею та 12 мільйонами громадян, які живуть в сільській місцевості. Також в Україні, нажаль, ніхто не аналізує глобальні виклики та процеси, які відбуваються в світі з ринком сільськогосподарської землі. В тому числі з таким поняттям як land grabbing.

«Проаналізувавши законопроект і світові події ми розуміємо, що поспіх у цьому питанні недоречний. Детально це викладено у презентованій аналітичній доповіді нашого інституту «Ринок землі: існуючі загрози для України та необхідні запобіжники». Україна наразі не готова до такого «аварійного» відкриття ринку землі. Зараз усім зрозуміло, що існуючий урядовий законопроект треба терміново знімати з розгляду», - зазначив засновник Інституту Віталій Ломакович.

Він наголосив на тому, що передувати відкриттю ринку землі мають комплексні інституційні зміни. Необхідно провести аудит земель, закріпити на рівні Конституції пріоритетність розвитку фермерського родинного господарства та викласти концепцію (модель) майбутньої реформи. І тільки після цього можна приступати до розробки законопроекту.

«Ми, як інститут, готові долучитись до цього процесу і співпрацювати з усіма політичними силами для того, щоб виробити правильну модель і покращити ситуацію в агросекторі», - додав Віталій Ломакович.

Публікації у ЗМІ

31 березня 2020 року

Про небезпечні наслідки дефолту

Перейти
27 березня 2020 року

Голодне літо-2020? Які кроки слід зробити, щоб пережити довгий карантин

Перейти
24 березня 2020 року

Готовність української економіки протистояти кризі через коронавірус: чи є оптимізм Нацбанку обґрунтованим

Перейти
17 березня 2020 року

П'ять кроків Нацбанку, що сповільнюють економічне зростання

Перейти
12 березня 2020 року

Економіка України перед загрозою глобальної кризи

Перейти

CookieЦей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити роботу користувачів.