Незалежність НБУ намагаються підмінити деструктивним явищем недоторканності окремих осіб, – Віталій Ломакович

01 липня 2020 року
Незалежність НБУ намагаються підмінити деструктивним явищем недоторканності окремих осіб, – Віталій Ломакович

30 червня на сторінці НБУ з’явився «Коментар для ЗМІ: Рада НБУ безпідставно не розглянула призначення Олега Чурія на посаду заступника Голови НБУ».

Ситуація, коли Правління Національного банку виносить в публічну площину свої стосунки з Радою Національного банку є дуже дивною і ненормальною.
Це черговий приклад того, як цілком позитивне поняття незалежності центрального банку намагаються підмінити деструктивним явищем недоторканності окремих осіб.

Рада НБУ – конституційний орган, до повноважень якого (відповідно до Закону) належить, зокрема, призначення та звільнення з посад заступників Голови НБУ за поданням Голови НБУ.
Цікава деталь: на відміну від Ради НБУ, в Конституції України немає жодного слова про Правління НБУ.

Зважаючи на низку критичних рішень Ради НБУ щодо діяльності Правління НБУ (зокрема, стосовно валютно-курсової політики та виконання Основних засад грошово-кредитної політики у 2019 році) можна припустити, що Рада НБУ може бути не задоволеною результатами роботи одного з профільних заступників Голови НБУ.

Слід також зазначити, що згідно зі статтею 20 закону про НБУ заступник Голови Національного банку, строк повноважень якого закінчився, перебуває на посаді до вступу на посаду новопризначеного заступника Голови.
Крім того, відповідно до статті 17 зазначеного закону засідання Правління НБУ є правомочним, якщо на ньому присутні не менше чотирьох членів (з шести). Тобто, непризначення одного із заступників Голови НБУ не загрожує роботі інституції загалом.

Прикро спостерігати за тим, як Національний банк (в особі Правління), замість виконання функцій, покладених на нього законом, деградував до тиражування темників для ЗМІ.

Цей факт варто було б врахувати Раді НБУ під час затвердження кошторису витрат Національного банку на наступний рік. Цілком можливо, що витрати на піар-заходи є надмірними.

Поширити:

Публікації у ЗМІ

05 серпня 2020 року

Доходи державного бюджету: позитивні зрушення на нестійкій базі, - колонка Тетяни Богдан

Перейти
03 серпня 2020 року

Триєдність цілей НБУ: секрет досягнення, – стаття Тетяни Унковської

Перейти
27 липня 2020 року

Надійний та безальтернативний внутрішній кредитор Уряду, – блог Тетяни Богдан

Перейти
25 липня 2020 року

Антициклічна фіскальна політика в глобальному та національному вимірах, – колонка Тетяни Богдан

Перейти
15 липня 2020 року

Економічна криза в Україні: що потрібно зробити владі для порятунку економіки країни, – коментар Тетяни Богдан

Перейти

CookieЦей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити роботу користувачів.