ОФШОРИЗАЦІЯ ВЕЛИКОГО БІЗНЕСУ УКРАЇНИ В ДЗЕРКАЛІ СТАТИСТИКИ ЗОВНІШНІХ КРЕДИТІВ

27 березня 2020 року
ОФШОРИЗАЦІЯ ВЕЛИКОГО БІЗНЕСУ УКРАЇНИ В ДЗЕРКАЛІ СТАТИСТИКИ ЗОВНІШНІХ КРЕДИТІВ

Із загальної суми зовнішнього сукупного боргу України 121,7 млрд дол. США 18,5% припадає на прострочену заборгованість за кредитами реального сектору економіки (22,5 млрд дол.). За останні 5 років сума простроченого боргу збільшилася на 14 млрд дол. США.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук пише доктор економічних наук, начальник відділу державних фінансів Growford Institute Тетяна Богдан.

“Це демонструє як низький рівень платоспроможності українських підприємств-позичальників, так і неринковий характер їх відносин із зовнішніми кредиторами. Дані щодо географічної структури країн-кредиторів за простроченими кредитами (див. нижче) свідчать про те, що 80% суми наданих кредитів припадає на Кіпр, Великобританію, Нідерланди, Віргінські та Кайманові острови”, - зазначає експерт.

За її словами, очевидно, що значна частина українських підприємств, які кредитуються спорідненими офшорними структурами, використовують прострочену заборгованість з метою з мінімізації податкових зобов'язань в Україні та/ або захисту майна підприємства-боржника від незаконного рейдерського захоплення в Україні.

“Тобто в епоху глобалізації з початку 1990-х років український мутантний капіталізм змушений був інтегруватися до системи світогосподарських зв'язків із використанням доступних для нього способів - експорту сировини, експорту робочої сили та двосторонніх фінансових потоків з офшорами-податковими гаванями”, - констатує Тетяна Богдан.

Експерт додає, що, у даний час наростання у світі дезінтеграційних тенденцій та дестабілізація міжнародних фінансових ринків знижують дієвість зазначених механізмів. А тому для України неабиякої актуальності набувають завдання блокування кризових явищ і розробки національної стратегії розвитку з опорою на власні сили та ресурси.

Поширити:

Публікації у ЗМІ

27 листопада 2020 року

Нацбанк не завжди чує МВФ, – колонка Віталія Ломаковича

Перейти
20 листопада 2020 року

Довіряй, але навчися перевіряти, – колонка Костянтина Швабія

Перейти
19 листопада 2020 року

Хворі державні фінанси в часи пандемії, – стаття Тетяни Богдан

Перейти
17 листопада 2020 року

Фіскальне стимулювання чи гальмування?

Перейти
16 листопада 2020 року

Ефект «5–7–9»

Перейти

CookieЦей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити роботу користувачів.